Aile ve İlişki Koçluğu

Evlilik uçağını kullanmak için Ehliyet gerekmez mi?
Evlilik kararı alanlar veya evli olanlar evlilik ehliyetinizi almak için sizi Dopamin Koçluk evlilik okuluna bekliyoruz.
 Bu çalışmalarla kendinizi gerçekleştirebileceğiniz, mutlu bir evliliğin anahtarlarına ulaşmış olacaksınız.  

Evlilik kararı aldınız. Partnerinizle bir uçağın pilotları olacaksınız. Arkada sizinle uçan mürettebatınız da var. Kimler mi? Aileleriniz, sevdikleriniz, belki yakında çocuklarınız da bu uçakta olacak. Her türlü hazırlığı detaylıca planladınız. Muhteşem bir düğünle evlendiniz. Pilot kabininde yerinizi aldınız. Kalkışa geçmeden size birkaç sorum olacak:

Ehliyetiniz var mı?
Nasıl yani, evlilik uçağı bu ehliyet gerekmiyor.. Hem gördüğün gibi gayet mutluyuz.. Bence bizi oyalama uçmak için sabırsızlanıyoruz.
Bu evliliğin bir hedefi, misyonu, vizyonu var mı? Bir evlilik kontratı yaptınız mı? İşler yolunda gitmediğinde neye başvuracaksınız.
O da ne? İşler yolunda gitmediğinde konuşarak anlaşabiliriz.
Kendinizin ve eşinizin kişilik tiplerinin, temel değerlerinin, sevgi dilinin, çocukluktan getirilen ve ömür boyu bizi terk etmeyen kalıpların, kültürel farklılıkların, uygulamadığınız sürece bir türlü anlaşılamayacağınız iletişim yöntemlerinin derslerini aldınız mı?
Gerek var mı bunlara!
Evlilik uçuşunu hem kendiniz hem mürettebat için emniyetli ve keyifli bir yolculuk haline getirmek için gerekli. İşler yolunda gitmediğinde bu uçağı kazasız bir şekilde yere indirebilmek için ise olmazsa olmaz.

İlişki bir eylem veya davranış değildir. İlişki bir organizmadır. Senden ve benden bağımsız canlı bir organizma. Her organizma gibi bir varoluş süreci izler: doğar, büyür, gelişip serpilir ama asla ölmez. Kullanılır ya da kullanılmaz.

“İlişkimiz bitti” demek, biz ilişkimizi rafa kaldırdık, kullanmıyoruz demektir.

FARK ET
YÜZLEŞ
HAREKETE GEÇ

İlişkilerimde Ben Kimim?

Hangi konumdayım? Kendimin farkında mıyım?
İtaat eden mi, sorgulayan mı?
Takdir eden mi, eleştiren mi?
Kendini açıklıkla ortaya koyan mı, saklayan mı?
Ne zaman negatif İletişim kuruyorum?
Yaklaşan mı, yaklaşılmayı bekleyen mi?

Bize Ulaşın, Hizmetlerimizden Faydalanın
Mesaj Gönder
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz?