Sevgi Dili Çalışması

Eğlenceli ve kolay ama aynı zamanda ilişkinizin kalitesini kısa sürede şaşırtıcı şekilde artıracak bir çalışma. Ama pratik şart! İçinizde çağlayan sevginin partnerinize ulaşmasını engelleyen şeyin meğer küçük bir çakıl taşı olduğunu fark edeceksiniz.
  
İlişkilerde partnerler nadiren aynı birincil sevgi dilini kullanırlar. Hepimiz kendi birincil sevgi dilimizi kullanmaya eğilimliyizdir ve eşimiz iletmeye çalıştığımız şeyi anlamayınca kafamız karışır. Sevgimizi ifade ederiz, fakat mesaj yerine ulaşmaz. Çünkü, onlara göre, bizim konuştuğumuz yabancı bir dildir. İşte temel sorun burada yatar ve bu çalışmanın amacı bir çözüm sunmaktır. Eşinizin birincil sevgi dilini bir kez keşfedip, konuşmayı öğrendiğinizde, uzun ömürlü ve sevgi dolu bir evliliğin anahtarını keşfetmiş olacaksınız.

Sevginin, nikahtan sonra buhar olması gerekmez. Fakat, onu canlı tutmak için de, çoğumuzun, ikincil bir sevgi dilini öğrenmek için çaba göstermesi gerekecektir. Eğer eşimiz anlamıyorsa, anadilimize bel bağlayamayız. Ona iletmeye çalıştığımız sevgiyi onun hissetmesini istiyorsak, bunu, onun birincil sevgi dilinde ifade etmeliyiz.

Birincil sevgi dilleri zarar verecek şekilde hiçe sayılan yetişkinler, özgüven için mücadele eder ve tüm yaşamları boyunca sevilmediklerini hissederler.

Eğer Yakın Bir İlişki Geliştirmek İstiyorsak, Birbirimizin Arzularını Bilmemiz Gerekir. Eğer Birbirimizi Sevmeyi Diliyorsak, Diğer Kişinin Ne İstediğini Bilmeye İhtiyacımız Vardır. Geçmişte karşılıklı yapılan hatalara ve başarısızlıklara karşı Yapabileceğimiz En İyi Şey, Onların Tarih Olmasına İzin Vermektir. Sevgi hataların kaydını tutmaz. Sevgi geçmiş başarısızlıkları ortaya getirmez. Hangimiz mükemmeliz?

Her insanın bir sevgi deposu olduğunu biliyor muydunuz? Sevgi depomuz dolu olduğunda hayata bakışımız daha olumlu, dingin ve dengeli olur. Sevgi depomuz boş olduğunda ise sürekli kaygılı, endişeli bir hal alırız. Çabuk kırılır, incinir ve bazen de kontrol edemediğimiz davranışlar sergileriz.

Sevgi dillerini keşfettiğinizde partnerinizin sevgi deposunu dolu tutmanın yollarını da fark edeceksiniz.

Eğer çocuklarımızın sevgi gereksinimini karşılayacaksak, onların birincil sevgi dillerini konuşmayı öğrenmeliyiz.

Eğer çocuğumuzun sevildiğini hissetmesini istiyorsak, onun dilini öğrenmeliyiz.

Bu durum çocuklar içinde geçerlidir.

“Her çocuğun içinde, sevgi ile doldurulmayı bekleyen bir ‘duygu deposu’ vardır. Bir çocuk gerçekten sevildiğini hissederse, normal olarak gelişecektir. Fakat sevgi deposu boş olduğu zaman, çocuk yanlış davranışlarda bulunacaktır. Çocukların yaramazlıklarının çoğuna boş bir “sevgi deposu “nün özlemleri yol açar.”

İnsanoğlunun Kalbinde Samimi Olmak Ve Birbirlerini Sevmek İçin Duyulan Arzu Yatar. Evlilik Bu Yakınlık Ve Sevgiye Duyulan Gereksinimi Karşılamak İçin Tasarlanmıştır.

Çoğumuz… Sorunları Analiz Etmek Ve Çözümler Yaratmak Üzere Eğitildik. Biz, Evliliğin Tamamlanması Gereken Bir Proje Veya Çözülecek Sorun Değil De, Bir İlişki Olduğunu Unuturuz.

Bize Ulaşın, Hizmetlerimizden Faydalanın
Mesaj Gönder
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz?